Sayfalar

6 Ocak 2011 Perşembe

Burger King deki İnanılmaz Mantık Hatası*

Arkadaş burger king i sevmiyorum mc donalds ı da ,kfc ye bi saygım var amblemindeki aksakallı dede den ötürü.

Neyse şimdi dalgayı bırakalımda konuya gelelim,Sevmiyorum ama gidiyorum lan burger king e çünkü; insanlara (insan dediğimde işte o an yanımda kim varsa) onlara işte burger king i yani fast food sevmediğim muhabetini anlatmak gerçekten deveyi hendekten atlatmaktan zor lan, şimdi yok abi burger yemelim desem adam şöyle bi bakıyor lan sen gomunistmisin ? der gibi. Şimdi o anda -yok abi onla ne alakası var mı desem gomunist değilimde,olsamda kötü bi şey mi amk ? desem. sonra ona nedenlerini açıklarken bilgi yoğunluğundan bayılsak mı cola içip ayılsak mı? ( hani markalar üzerinden kendine takıntı yaratan liseli sosyalist kıvamında olmadıgımı kanıtlamak için godoşlukmu yapsam) işte neyse yükleme giderken özneyi unuttum yine. Yani böyle şeyler yapmaya gerek yok, aslında varda ne bileyim artık şevkim yok o kadar aktivist değilim. O yüzden nahlet olsun diyorum ve Einstein ın
laboratuara girerken yaptıgı gibi inançlarımı falan bi yelek gibi üzerimde cıkarıp burger king in önüne pas pas diye serip ayaklarımıda üzerine silip giriyorum içeri. Bismillah.

Şimdi bu kadarlada kalsa iyi.asıl olay içeri girince başlıyor böyle bi hengame bi baş dönmesi kimin eli kimin cebinde belli değil arkadaş. Ordan biri bağırıyor bana bi zart menu diğeri ordan bagırıyor benim king olsun diğeri diyor benimki seninkini döver falan derken benim tepe atıyor arkadaş.Böyle sıraya giriyosun bide sanki yurtta fişle yemek alıyoruz. O sıra böyle yaklastıkca sipariş verme sırası bana geldikce; benim tepem atıyor, kulaklarım kızarıyor, yüzüm bozarıyor falan kafamda binbir türlü şey. üstüne üstün; arkamdaki aptal kızın ay ben sarımsaklı sosa bayılıyorum( ki normalde sarımsağı görse vampir gibi ağlar falan) çaprazımdaki nin maxi kem küm menu beni anca doyurur demesi( ki kendisi bürüt 42 kilo anca gelir) demesi beni böyle duvardan duvara yerden yere falan vuruyor midem bulanıyor böyle kasılıyor falan.Aklımda elimde bi ak47 olsa da şöyle fütursuzca ortlalıgı bi tarasam yada üzerimde bi bomba olsa patlatsam diyorum sanki ordaki herkes böyle dünyadaki en kötü insalarıymıs gibi geliyor gözüme lan.( anlatırken farkettim durum vahim) neyse bunlar olayın karikatüze edilmiş hali tabi ama buna yakın duygular yaşamıyor değilim.

Şimdi bunları neden anlattım (ki anlatacaklarım bitmedi ama kendimi burger king i bu kadar dert edinmiş görünce korktum kendimden tırstım ve konuyu kısa kestim bunu sende farketmişssindir.) Evet geçenlerde burger king te gördüğüm tabela ve üzerinde yazanlar bardağı taşıran son damla oldu ve artık anlatmam gerek diye düşündüm.Yoksa içimde patlaycaktı arkadaş.

*başlık ekşi sözlükten alıntıdır.( ne kadar ahlaklı bi adamım lan ben)

Ve ekşi sözlükteki burger king teki inanılmaz mantık hatası başlığına düşen bi kaç entry;

1.muhteşem hamburger yanında verilen berbat patates ve cola*'dır
2.muhteşem patates ve cola yanında verilen berbat hamburger'dir.
3.hamburger patates ve cola yanında verilen muhteşem berbattır.
4.muhteşem hamburger patates ve cola yanında verilen paralı sostur.
5.verilmeyen kebap, kuşbaşı, dürüm, ciğer, tavuk şiş, çöp şiş ve çorbadır.
6.muhteşem hamburgerleri yanında acılı ezme ve çay ikram etmemeleridir.
7.muhteşem plastik tepsilerin üzerinde parayla verilen garip şeylerdir.
8.virüslü et skandalına rağmen halen dolup taşması en büyük mantık hatasıdır. ama değil mi ki bu virüslü et hadisesinde burger king'in zararının bu kadar büyük olmasının sebeplerinden biri de medyaya bu olayı yansıtmaması için yedirdikleridir.
9.muhteşem kebabın yapıldığı bir ülkede inanılmaz popüler olmasıdır.
10.muhteşem hamburger,patates ve kola yanında verilen berbat kapitalizmdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...